Вітаю Вас, Гість
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Тематичні форуми » Карантин та захист рослин » Питання/відповіді
Питання/відповіді
adminДата: Понеділок, 11.02.2013, 14:23 | Повідомлення # 1
Лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 65
Репутація: 0
Статус: Offline
Показано 1-19 з 19 повідомлень

1. Тетяна   
Що за хвороба кучерявість листків персика і як з нею боротися?
Відповідь: Кучерявість листків персика – одна з найбільш поширених і небезпечних грибкових хвороб. Уражуються листки, пагони, рідко – плоди. Рано навесні уражені молоді листки деформуються, нерівномірно розростаються, мають ненормальний гофрований вигляд і червонувато – рожеве або світло – жовте забарвлення. Приріст уражених пагонів сповільнюється, вони товщі порівняно із здоровими, мають вкорочені міжвузля, жовто – зелене забарвлення, часто викривляються і засихають.
Масовому проявленні хвороби сприяє прохолодна дощова погода навесні, особливо в період розпускання листків.
Обмежує поширеність хвороби знищення обпалих листків, видалення і спалювання уражених пагонів та розеток листків у травні, коли вони добре помітні на деревах ( до утворення воскового нальоту). Ефективна обробка дерев 1% -м ДНОК, р. п. (10 кг/га) до розпускання бруньок. В період вегетації в промислових садах дерева обприскують одним із препаратів: феназол, к.с -0,15 -0,2 л/га, бордо Ізагро20,з.п. – 5 кг/га, купер, м.с – 3 ,0- 5,0 л/га, делан, в.г -1,0 кг/га, пріор, к.е. – 0,15 – 0,2 л/га, скор 250 ЕС, к.е – 0, 2 л/га, хорус 75 WG, в.г. - 0,2 – 0,3 кг/га.
Для обробітку дерев персика в приватному секторі застосовують препарат дозволений для роздрібного продажу населенню - хорус 75 WG, в.г.2-3г на 10 л води (обприскування проводити до повного змочування листя).


2. Олег  
Я працюю агрономом в одному з господарств області. Нещодавно нас попередили про перевірку. Що саме перевіряє Ваша інспекція в межах своєї компетенції (будьласка по пунктам), на основі яких нормативних актів? Це перевірка на полі на посівах с-г культур чи тільки документації? Прошу терміново і обов"язково дати відповідь!
Відповідь: Державна інспекція захисту рослин є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері захисту рослин і діє на основі Законів України „Про захист рослин”, „Про пестициди і агрохімікати”, „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, „Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”. Крім того керується Постановами ВР і КМ, державними санітарними нормами, положенням про державну інспекцію захисту рослин, нормативними актами, наказами Міністерства аграрної політики, Головдержзахисту та іншими нормативно-правовими документами.
Державний інспектор захисту рослин здійснює перевірку сільгосптоваровиробників: ведення журналів:
- журнал обліку приходу-витрати пестицидів;
- журнал обліку протруєння насіння;
- журнал обліку застосування пестицидів;
- журнал обліку допуску працюючих на обробленій пестицидами площі;
- журнал по охороні праці (Постанова КМ № 885 від 02.11.1995). Державні санітарні правила п. 6.1.4.; санітарний паспорт на зберігання пестицидів (Державні санітарні правила п. 5.1.12 ПКМ № 585 від 02.11.1995 п. 4.1.)
Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами(агрономи, механізатори, продавці, водії, завскладом, різноробочі) повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи.
Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску, забороняється. __________________________________________________________________
Закон України „Про захист рослин” (ст. 18, 13, 16, 25) Закон України „Про пестициди і агрохімікати” (ст. 11) Постанова КМУ № 746 від 18.09.1995р. та № 9 від 14.01.2009 р. (п. 3, 4, 5,6) Державні санітарні правила ДСП 8.8.1. (пункт 6.1.3.) Положення про Державну інспекцію захисту рослин Черкаської області (п. 5.15.; 6.16)


3. Cаша С.   
Чи можна і в які терміни застосовувати фунгіциди ІМПАКТ 25SC та ФАЛЬКОН для обробки виногравдників проти мілдью та оідіуму? Які норми застосування в грамах/літр?
Відповідь: Препарат Фалькон дозволяється використовувати в промислових виноградниках,а для роздрібного продажу населенню дозволені препарати Захисник, Ридоміл Голд,Стробі, Танос 50, Тайтл 50, Хорус 75 WG.
Захисник - 15-20 грам на сотку, Ридоміл Голд -25 грам на 8-10 літрів води на сотку, Стробі -3 грами на 10 літрів води, Танос -50 -4-4,5 г. на 10 літрів води на 1 сотку,Тайтл - 50 - 4-4,5 г. на 10 літрів води на 1 сотку,Хорус 75 WG - 6г. на 5 літрів води на 1 сотку
Проводять обприскування препаратами в період вегетації.


4. Оксана   
Мій чоловік орендує невеличкий ставочок. При внесені на сусідніх полях якоїсь хімії, в ставку почала спливати риба (загибла). Чоловіка ніхто не попередив з господарства про внесення хімії. Підкажіть будь ласка, до кого нам звернутися у такій ситуації. Можливо потрібно, щоб до нас виїхала комісія? Якщо так, то хто повинен в неї входити? Дякую
Відповідь: Відповідно до вимог „Державних санітарних правил при застуванні пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України” ДСП 383-36 затвердженому наказом МОЗ України від 18.12.1996 р. № 382 установлюються санітарно-захисні зони від меж оброблених ділянок до водяних джерел і водоймищ:
- при наземному обприскуванні – 500 метрів,
- при авіа методі – 1000 метрів (до рибо господарчих водоймищ 2000 метрів).
Перед виконанням хімічних обробок за 3 доби попереджується місцеве самоврядування організаторами обробок.
При виникненні пошкодження сільськогосподарських угідь та потрави риби у водоймищах, необхідно в першу чергу звертатися в санепідемстанцію, до органів місцевого самоврядування, при подальшій необхідності із висновками санстанції і органів місцевого самоврядування в суд.


5. Лариса С.   
Уже кілька років на вулицях нашого міста та в паркових зонах щось завдає значної шкоди нашим каштанам - влітку листя жовтіє і опадає. Що то шкодить і як з цим боротися?
Відповідь: В м. Черкаси та інших населених пунктах завдає великої шкоди каштанам каштанова мінуюча міль. Велика шкідливість фітофага зумовлена високим потенціалом розмноження (середня плодючість самиць – 40 – 50 яєць) та надзвичайно інтенсивним утворенням мін на листках. В результаті пошкодженості понад 70% поверхні листкової пластинки, листок втрачає асиміляційні властивості і рослина передчасно скидає таке листя.
За вегетаційний період (квітень – вересень) каштанова міль дає три покоління. Зимує шкідник в стадії лялечки в опалому листі. Виліт метеликів з лялечок, що перезимували, відбувається наприкінці квітня – на початку травня і збігається з початком цвітіння каштанів.
Серед методів обмеження чисельності шкідника в міських умовах заслуговують на увагу екологічно безпечні прийоми: згрібання та компостування опалого листя, відловлювання самців феромонними пастками, випуск яйцеїда трихограми та токсикація крон за допомогою ін`єкцій хімічних препаратів у стовбури дерев.


6. baraban17  
Під час внесення гербіцидів на полі, до мене під'їхав інспектор з захисту рослин, попросив надати "посвідчення і допуск", але у мене їх не було. Він виписав мені штраф 170 грн. Запитання: чи міг інспектор виписати мені штраф на місці?
Відповідь: Так, інспектор має право оформити протокол про адміністративне правопорушення "на місці".
Справу повинен розглядати головний державний інспектор захисту рослин (району, області) який і повинен винести рішення по справі - наприклад накласти на Вас (та/або на керівника) штраф.
Звісно, сам штраф (гроші) інспектор НЕ МАЄ права брати з Вас - штраф платиться Вами згідно виписаної квитанції до місцевого бюджету, а копія платіжного документу обовязково надається інспектору.


7. Петро М.  
Йде весна і пора садити картоплю. Маю намір обробити бульби перед посадкою препаратом "престиж" чи аналогічним. Хотілося узнати подробно про техніку застосування подібних препаратів.
Відповідь: За 1-3 дні до садіння або з садінням (крім ранньої картоплі) проти дротяників і несправжніх дротяників, личинок хрущів і колорадського жука, перенощиків вірусних хвороб (цикади, попелиці, трипси), а також проти хвороб: ризоктоніоз, парша та ін. проводять протруювання насіннєвого матеріалу такими препаратами: круізер, престиж, матадор супер, командор, шедевр і ін. дозволеними для роздрібного продажу населенню.
На присадибних ділянках з метою зменшення контакту людини з препаратом, слід застосовувати наступний механізм випробуваний на практиці:
У ранцевий оприскувач наливають 5 л води додають 30 мл препарату Престиж і долити 5 л води, змиваючи препарат з упаковки. Розкладають бульби у ямки чи борозди і обробляють робочим розчином з підвітряної сторони. 10 л робочого розчину необхідно обробити 1,5-1,8 сотки картоплі.
Обовязково використовувати індивідуальні засоби захисту.


8. смт. Лисянка Черкаська обл.   
Чи можна згодовувати на корм тваринам сіно засмічене повитицею польовою?
Відповідь: В повитиці польовій містяться алкалоїди кускудін та кусталін, які викликають отруєння тварин при поїданні ними засміченого сіна. В сіні з уражених повитицею рослин міститься менше протеїну, воно погано висихає, покривається пліснявою.

9. Кальченко О.І.   
Назвіть будь ласка причину ураження сходів картоплі. Які заходи захисту? Симптоми: листки закручені догори, стебла тонкі, легко вириваються, прикоренева частина стебел почорніла.
Відповідь: Ймовірно, що картопля постраждала від бактеріальної хвороби – чорної ніжки. Зазвичай ця хвороба проявляється при завезенні садивного матеріалу і при вирощуванні на поливних площах. У нашому випадку картопля посаджена після попередників, що уражуються тими ж патогенами за ранніх строків і прохолодної погоди, а також проводився її полив.
Вище зазначені симптоми хвороби можуть проявлятися на надземних і підземних органах за всіх фаз розвитку впродовж вегетації, в на бульбах – ще й підчас зберігання.
Тому, варто дотримуватись заходів захисту картоплі, які полягають у виявленні джерела інфекції чорної ніжки і є слідуючі:
- використання стійких сортів з дотримання сівозміни та поверненням картоплі на попереднє місце не раніше, ніж через 2 – 3 роки;
- інфікований садивний матеріал висаджувати цілими бульбами з обов’язковим хімічним протруюванням перед садінням одним із рекомендованих протруйників – д.р. іпродіон, 500г/л (Ровраль Аквафло к.с. 0,38-,4кг/га);
- протруюванням біологічними препаратами: планриз, триходермін, гаупсин з нормою витрати 20 мл/кг бульб (0,5л води) за 1-3 дні до садіння або під час садіння, фітоцид – 1л/т;
- садіння в оптимальні строки за густоти на 1 га: в насіннєвих ділянках 60-70, товарних 50-60 тис.бульб;
- стійкість до хвороби підвищує застосування регуляторів росту: вермистин, р. 8 – 10 мл/кг, імуноцитофіт, табл. 0,3г на 10-15 л. води на 20 кг бульб, потейтін,р.- 2 амп. по 100 мг/т бульб, емістим С, в.с.р.- 2,5 мл/т бульб, гумісол,р. – 2л/т, азотофіт – 100мл/т (одночасно з протруєнням);
- профілактичні прополювання під час вегетації з видаленням за межі ділянок уражених рослин та бульб;
- проведення боротьби з комахами – переносниками збудників хвороби;
- ретельне подрібнення та глибоке приорювання післязбиральних рослинних решток;
- не допускати механічного пошкодження бульб при вирощуванні культури;


10. Фермер Латенко Всеволод Георгійович   
При засипці зерна гороху на зберігання виявилось , що деяка кількість зерна пошкоджена гороховим зерноїдом у вигляді характерних круглих отворів.Підскажіть як знищити цього шкідника в період зберігання та чи придатний горох для сівби.
Відповідь: Найбільш ефективно боротись з гороховим зерноїдом в полі у фазу бутонізації - на початку цвітіння гороху при чисельності шкідника більше 2-3 екз на 10 помахів сачком. В цей період жуки масово заселяють посіви. Тому доцільно провести крайові або суцільні обробітки препаратами на основі д.р.диметоат (Бі 58 новий ), альфа циперметрин (Фастак) та іншими.
За виявлення в зерні навіть невеликої кількості шкідників треба негайно вдаватись до спеціалізованих винищувальних заходів.Провідну роль вборотьбі із шкідником відіграє хімічний метод – метод фумігації зерна.
Для захисту від комплексу шкідників і кліщів зерно при засипанні обробляють емульсіями препаратів (Актелік 16 мл./т., Простор 15 мл/т.).Реалізація зерна на продовольчі та фуражні цілі допускається за наявності залишків препарату не вище МДР.
Для фумігації використовують препарати (Фостоксін, Магтоксін, Алфос (2-6 таб/т.). Роботи по знезаражуючому хімічному обробітку виконуються виключно спеціалізованими організаціями, що мають відповідні державні ліцензії на проведення вказаних робіт.
А що стосується схожості насіння гороху та квасолі пошкоджене зерноїдами, то вона втрачається на 70-90 %.


11. Василь Тарасенко   
Добрий день! Прошу роз"яснити санкцію ст. 83-1 п.2 КУпАП - "екологічно необгрунтоване здійснення захисту рослин". Дякую за відповідь.
Відповідь: Екологічно необґрунтоване здійснення захисту рослин. Захист рослин – комплекс заходів, спрямованих на зменшення втрат урожаю та запобігання погіршенню стану рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого грунту, продукції рослинного походження через шкідників, хвороб і бур’яни. Статтею 4 Закону України «Про захист рослин» встановлюється одна із основних вимог до захисту рослин – екологічне та економічне обґрунтування доцільності захисту рослин від шкідливих організмів. Це означає, що захист рослин повинен бути доцільним, обґрунтованим та не завдавати шкоди навколишньому середовищу.

12. Галина Василівна  
Добрий день. Я приватний підприємиць в одному із районів Черкаської області, скажіть будь-ласка на скільки років видається допуск і посвідчення, та якими документами це регламентовано? Наперед дякую за відповідь.
Відповідь: п.3 ч.2 ст.18 Закону України "Про захист рослин":
...
"Підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов'язані у сфері захисту рослин:
...
"допускати до робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин щороку; { Частину другу статті 18 доповнено абзацом згідно із Законом N 1628-IV ( 1628-15 ) від 18.03.2004; із змінами, внесеними згідно із Законом N 3042-VI ( 3042-17 ) від 17.02.2011 } "
...


13. Черкаси   (20.04.2012 21:57)
На газоні з`явився мох, як його знищити?
Відповідь: Насамперед, необхідно усунути причини появи мохів (недолік добрив, занадто низьке зкошування, поганий дренаж, тінь, капель із дерев), потім провести заходи щодо його знищення. Уражену ділянку обробити розчином крейди (100-200 гр на 10 л води), поверхню грунту проколоти вилами на 10-15 см і засипати шаром піску – 1 см. Обробку проводити 1 раз у тиждень до зникнення мохів. Також можна застосовувати так званий «газонний пісок». Його перевага в порівнянні з гербіцидами в тім, що він заподіює менше шкоди навколишньому середовищу. Він являє собою суміш річкового піску із сечовиною й залізним купоросом. Застосовують його улітку.

14. Черкаси   (20.04.2012 21:58)
Як знищити на газоні багаторічні дводольні бур`яни?
Відповідь: При засміченні газонних трав однорічними та багаторічними дводольними бур`янами проводять обприскування у фазу кущіння культури гербіцидом лінтур 70 WG, в.г. при нормі витрати препарату 1,2 – 1,5 г на 5 л води на 1 сотку.

15. Жителька села Нечаївка Черкаської області Погрібна О.М.   (22.05.2012 18:19)
Як захистити сходи від весняних заморозків?
Відповідь: На невеликих ділянках можна захистити сходи від дії понижених температур за допомогою підсобних матеріалів. Для цього можна використати пластикову тару, відра, поліетиленову плівку, і інші підсобні матеріали які надійніше можуть захистити посіви і посадки від весняних заморозків. Давно відомі і такі способи, як вечірній полив або дощування водою, так як волога земля інтенсивніше запасає і повільніше віддає тепло. З цією метою застосовують і обкурювання димом раніше заготовленими кучами зволоженої соломи або тирси. Захистити сходи від дії понижених температур можна застосувавши агротехнічний захід так,щоб після посіву сходи були у заглибленій борозні на 2-5см. Такий механічно створений затишок збереже ваші сходи від заморозків до -3ºпо С.

16. Маркова Л.М. Дубіївка Черкаської області   (22.05.2012 18:23)
На посадках часнику і цибулі появились жуки червоного кольору, які пошкоджують листя. Що за шкідник, і як з ним боротися?
Відповідь: Це цибулевий листоїд - жук червоного кольору з трьома парами чорних ніг - поширений повсюди,але шкодить осередково. Жук зимує в рослинних рештках. З появою сходів цибулевих харчується листям , потім переходить на стрілки і суцвіття, вигризаючи в них отвори. Личинки пошкоджують листя і стрілки. Жуків і личинок добре видно, чисельність їх дозволяє на присадибних ділянках збирати вручну, що ми і пропонуємою. На посадках насінників ,від шкідників, дозволений інсектицид Енжіо 247,к.е.- 1,8мл на 5л води на 1 сотку; 0,18л препарату на 1гектар.

17. Катерина   (16.06.2012 18:52)
1.Підкажіть будь ласка, що робити коли з молодих дерев абрикоси сочиться кадмій. Обробляли місце ураження садовим варом але не допомогло.
2. Дерево яблуні 3-х річного віку не пускає нових пагонів і має маленькі листя.
Відповідь: 1. Коли з молодих дерев абрикоси сочиться кадмій – це характерне для кісточкових культур захворювання – гомоз (камедетеча). Зазвичай вражаються дерева з механічними пошкодженнями, котрі зачепили камбій (морозобоїнами, підмерзанням, сонячними опіками), за надмірної весняної «стрижка «та дерева уражені хворобою - клястероспоріозом кісточкових . Камедетеча особливо поширена на кислих та перезволожених грунтах.
Уражуються насамперед ослаблені насадження. Тому необхідно дотримуватися агротехніки вирощування, зокрема своєчасно поливати і підживлювати дерева ( але в жодному разі не перевищувати норми азотних добрив).
Також важливий захист дерев від різких перепадів температури. Для цього восени їх варто білити спеціальними акриловими фарбами чи 20% розчином вапна з додаванням 4-5% мідного купоросу.
Уражені гомозом місця зачищають до здорової тканини та дезінфікують 3% - им мідним або залізним купоросом. Потім 2-3 рази (з інтервалом 5-10 хвилин) доцільно натирати свіжим листям щавлю або замазкою, виготовленою на основі нігролу (70%) і добре просіяного деревного попелу (30%).

2. На деревах яблуні проявилось захворювання розетковість, або дрібнолистість плодових. Вважається, що основна причина захворювання - нестача в грунті мікроелементів, зокрема цинку, та підвищена кислотність грунту (рН - вище 7).
Для лікування непаразитичної розетковості яблуні слід виконати низку агротехнічних заходів, які сприяють інтенсивному приросту: проріджування крони, в разі потреби - омолоджуючє обрізання, видалення після цвітіння всіх розеткових пагонів, внесення органо-мінеральних добрив (особливий ефект дає пташиний послід, що перебродив), поливання, розпушення грунту навколо штамбу та в міжряддях, вапнування, що сприяє зниженню надлишкової лужності грунту.
Із хімічних засобів захисту рослин позитивні результати дає обприскування дерев сірчанокислим цинком (0,3-0,5%-ним розчином) одразу після цвітіння та через 10-15 днів після цвітіння. Добре також обприскувати крони хворих дерев та вносити в грунт цинковий комплексонат (Zn-ДТПУ) з групи діетилентріаміну пентаоцтової кислоти із вмістом 20%-ної діючої речовини. Концентрація робочого розчину за діючою речовиною для першого обприскування була 0,1%, для другого - 0,15, а для наступних - 0,2%. Робочу рідину потрібно готувати в дерев'яному або пластиковому посуді. Під час обприскування слід стежити, щоб листя добре змочувалось, як з верхнього, так і з нижнього боку.
Хвороба дерев може виникнути в разі порушення живлення, коли немає таких мікроелементів, як марганець, бор, мідь. Тож корисно підгодовувати дерева мікродобривами, що містять ці елементи.
Обприскувати дерева найкраще надвечір, після заходу сонця. Це дасть змогу уникнути можливих опіків листя та плодів, особливо в спекотні літні місяці.


18. О.Шост   (20.06.2012 13:21)1.
Чим відрізняється вершинна гниль томатів від внутрішнього некрозу та як захистити рослини від цих хвороб?
2. Як захистити баштанні культури від фузаріозного в'янення?
З повагою О. Шост, с. Вергуни, Черкаський район.
Відповідь: 1. Вершинна гниль томатів — фізіологічне захворювання. Причиною його є несприятливі умови для розвитку рослин, в основному ви¬сока температура, низька вологість повітря і грунту, надлишк азоту та недолік кальцію в грунті. Проявляєть¬ся здебільшого на зелених плодах. На їх верхівці з'являється во¬дяниста темно-зелена пляма, яка згодом буріє, западає і верхівка плода стає плоскою. Спочатку тканина у місці плями тверда, по¬тім розм'якшується, особливо у вологу погоду.
Позбутися від вершинної гнилі допоможуть перераховані способи: необхідно дотримуватися правила чергування культур; висаджувати томати на колишнє місце можна тільки через 3-4 роки; перед висіванням насіння замочують в 0,5%-ном розчині марганцевокислого калію (5 г на 1 л води) або в 0,2%-ном розчині мідного купоросу (2 г на 1 л води) протягом доби; регулярні поливи, правильне співвідношення застосовуваних добрив, обприскування рослин хлористим кальцієм (30-40 г на 1-0 л води). Не проводьте підживлення рослин без поливу.
Внутрішній некроз плодів томатів спричинює ВТМ (вірус тютюнової мозаїки - Tobacco mosaic virus - TMV) - вірусне захворювання, що виявляється в нерівномірному забарвленням плодів томатів при дозріванні, всередині плоду відмерлих ділянок коричневого або бурого кольору. Уражені ділянки стають твердими і різко відрізняються від здорової тканини. При слабкому ураженні внутрішній некроз можна виявити тільки на розрізі.
Основним джерелом первинного ураження рослин ВТМ є післяжнивні рослини та їх залишки (стебла, листя, корені). В полі вірус передається соком хворих рослин під час культивації, пасинкування, вершкування, збирання листя та плодів. ВТМ може також переноситись різними комахами з гризучим апаратом гусінню, кониками, слимаками тощо. Нагромаджується і зимує ВТМ в айстрах, капусті, конваліях, подорожнику, маку, хризантемах і багатьох інших багаторічних рослинах, звідки він може переноситись на однорічні рослини. Внутрішній некроз томатів знижує врожайність до 8-20%. Загальними для боротьби з вірусними хворобами рослин є такі заходи: виведення і впровадження у виробництво стійких проти вірусів сортів рослин; знищення комах та інших переносників вірусів; ліквідація джерел поширення вірусів у природі; використання для сівби здорового безвірусного насінного матеріалу.

2. Фузаріозне в'янення.
Хвороба поширюється через заражений грунт, рослинними рештками та зараженим насінням. Тому потрібно дотримуватись такої сівозміни, щоб баштанні культури повертались на попереднє місце не раніш як через 7-8 років, висівати насіння в добре прогрітий грунт. Передпосівна обробка насіння регулятором росту рослин (для підвищення стійкості рослин до хвороб і підвищення врожайності) гумат калію рідкий торф`яний з розрахунку 40 г на 10 л води на 10 кг насіння, позакореневе підживлення гуматомом калію рідким з розрахунку 0,4 – 0,8 л/га.


19. Аня Іванченко. Вергуни/Черкаської області.   (05.07.2012 07:37)
Як недопустити потруєння бджіл під час хімічних обробітків полів засобами захисту рослин?
Відповідь: За діючим законодавством суб"єкт господарювання, що проводить хімічні обробки зобов'язаний не пізніше ніж за 3 доби до початку робіт через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, місце і розмір площі, де буде проводитись обробка, назви препаратів, форма і спосіб їх застосування, ступінь і строк дії токсичності препаратів, а також строк, на який слід ізолювати бджіл у вуликах або вивезти їх в інше місце.
При застосуванні засобів захисту рослин також необхідно враховувати час, погодні умови і тісно пов'язану з ними активність бджіл. Небезпека отрутохімікатів також залежить від форми і властивостей препаратів, методів їх застосування. Також хімічну обробку по можливості краще проводити ввечері.
Пасічники в свою чергу повинні розміщувати вулики тільки з відому і письмового дозволу керівника території, на якій хочуть розмістити пасіку, тримати постійний зв'язок з особами, які організовують роботи по хімічному захисту рослин, добре знати властивості препаратів, що широко застосовуються в рослинництві.


1-19
 
sasha525Дата: Четвер, 17.01.2019, 09:19 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Проверенные
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
досить цікава річ така як добриво з насіння соняшника.
дуже сподобався результат. використовував на картоплі та винограді.
ловіть сайт http://vidgryadki.com/
 
oxidДата: П`ятниця, 28.07.2023, 12:01 | Повідомлення # 3
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Добрий день! Я тут прочитав статтю - https://agro-him.com.ua/index.php?route=information/news/news&news_id=10
що можна по курчавості Скором працювати. Можете підказати чи добре він працює, чи є кращі варінти?


Повідомлення відредактоване oxid - П`ятниця, 28.07.2023, 12:02
 
Форум » Тематичні форуми » Карантин та захист рослин » Питання/відповіді
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: