У зв`язку з дефіцитом вологи у серпні - вересні місяці сходи озимих культур отримано значно пізніше агрономічно- обґрунтованих термінів. В зиму рослини озимих зернових увійшли у фазі розвитку – 3 – й листок – кущіння, озимий ріпак фази – 6-8 листків – розетки.
...
Читати далі »
|
Сонечка (кокцинеліди) - основні хижаки , що регулюють чисельність багатьох видів попелиць , трипсів , листоїдів , кліщів і т. і. Переважна більшість жуків сонечок ( їх біля 80 видів) можуть перелітати на великі відстані , що посилює їх роль в очищенні від попелиць багатьох сільськогосподарських культур.
...
Читати далі »
|
Совки – один з найнебезпечніших шкідників сільськогосподарських культур. Серед великої родини совок, або нічниць, виділяються найпоширеніші — озима та оклична, які за характером живлення і пошкодження належать до групи підгризаючих совок.
...
Читати далі »
|
Останнім часом все більше людей ставлять перед собою ціль виростити урожай овочів і фруктів при мінімальному застосуванні хімічних засобів захисту рослин.
...
Читати далі »
|
Недолік того чи іншого елемента живлення призводить до фізіологічних захворювань. Які відображаються на зовнішньому вигляді рослини . Відомо, наприклад , що блідо-зелене забарвлення, або пожовтіння листя , зменшення їх розмірів, раннє відмирання і опадання, прискорене дозрівання плодів і насіння – ознака нестачі азоту . Вона може спостерігатися в окремі періоди росту рослин на всіх типах грунтів , особливо навесні .
...
Читати далі »
|
Починаючи з 1997 року на території Черкаської області проходить „заселення” посівів сільськогосподарських культур зарубіжним бур`яном. Рослина розмножується насінням та корінням, вона за короткий час набула поширення і на сьогоднішній день її виявлено у 10 районах області: Городищенському, Шполянськ
...
Читати далі »
|
Для жителів Черкащини наступає найвідповідальніша пора – посадка картоплі - другого хліба українців та її захисту від американського агресора - колорадського жука.
...
Читати далі »
|
Зерновим колосовим культурам в області завдають шкоди понад 100 видів комах, три види кліщів, два – нематод, мишоподібні гризуни. Крім того, суттєвої шкоди завдають понад 20 хвороб, збудниками яких є різні патогенні мікроорганізми (гриби, бактерії, віруси та ін.) Конкурують за світло, воду, поживні речовини та мають спільні шкідливі організми понад 30 видів найпоширеніших бур'янів
...
Читати далі »
|
За даними наукових установ, спеціалістів захисту рослин у плодових насадженнях зустрічається понад 400 видів фітофагів – 180 видів з яких найбільш поширені і пошкоджують різні частини плодово-ягідних культур. В занедбаних колективних садах, на присадибних ділянках, не проведення захисних міропр
...
Читати далі »
| |